Ансамбль пісні і танцю «Шльонськ»

17 жовтня 2011 року в Центрі культури та мистецтв НАУ відбувся концерт Державного національного ансамблю пісні і танцю «Шльонськ».

Ансамбль був створений 1 липня 1953 році, і зараз є одним з найвідоміших не тільки в Польщі, але й у світі. «Шльонськ» - це справа життя Станіслава Хадини і Елвіри Камінської, яким ансамбль завдячує своїм народженням і всесвітньою славою.

Сьогодні «Шльонськ» - це творчий колектив з величезними виконавчими можливостями. Щороку він дає близько 120 концертів. Понад стоособовий артистичний склад: хор, балет і оркестр. 7 тисяч концертів для понад 25 мільйонів глядачів в 45 країнах, на п’яти континентах. Репертуар колективу складається з двадцять різноманітних програм – масщтабних постановок фольклору всіх регіонів країни. Через освітню концертну діяльність ансамбль презентує класичну і сакральну музику.

У своєму доробку колектив має також 12 платівок, виданих у Золотому Зібранні «Шльонськ». Серед них п'ять золотих платівок, одна - платинова, кілька номінацій Польської Нагороди Фонографічної Академії «Фридерика». Місцеперебування колективу від часу створення – Замково- Парковий Комплекс історичної пам’ятки в Кошенціні.

Високий художній рівень ансамблю приніс йому визнання в усьому світі. За свою діяльність Ансамбль пісні і танцю «Шльонськ» був багато разів нагороджений. Деякі з останніх відзнак: Платиновий Лаур Професіоналізму і Компетенції «Посол Польських Справ», «lux ex Silesia» – нагорода Митрополита Катовіцького, Почесний Посол Польського Бізнесу, нагорода в конкурсі Міністерства Регіонального Розвитку «Polska Pieknieje» – 7 див Європейських Фондів».

Виступ артистів глядачі зустрічали бурхливими оплесками. Візит ансамблю в Україну є свідченням добрих відносин між Україною та Польщею.